ŚPP "Parasol"

IDEA ŚPP

Środowiskowe Programy Profilaktyczne powstały w październiku 2001 r.jako miejski projekt systemowych rozwiązań profilaktycznych ukierunkowanych na wsparcie dzieci i młodzieży w radzeni sobie z trudnościami zagrażającymi ich rozwojowi czy zdrowemu stylowi życia. Realizowane są w szkołach, które zgłosiły swój udział w projekcie. Jest ściśle zintegrowanym z celami pracy i kierunkami rozwoju szkoły, z programem wychowawczym i szkolnymi działaniami profilaktycznymi w ramach tzw.działań profilaktyki pierwszorzędowej ukierunkowanej na zapobieganie sytuacjom trudnym i uzależnieniom.

ŚRODOWISKOWY  PROGRAM  PROFILAKTYCZNY  "PARASOL" to program napisany i realizowany na potrzeby uczniów naszej szkoły. Nabór do udziału w realizacji programu w szkole ma charakter otwarty dla wszystkich uczniów szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem udziału dzieci z zaburzeniami zachowań czy trudnościami socjalno-bytowymi. Zajęcia odbywają się zarówno w dni robocze, jak i  w weekendy (np. wycieczki).

Szkolnym koordynatorem realizacji programu jest mgr Barbara Gregorkiewicz.