Miejska dżungla

Miejska Dżungla jest akcją społeczną organizowaną przez Urząd Miasta Katowice we współpracy z katowickimi szkołami gimnazjalnymi, ponadgimnazjalnymi, Strażą Miejską, Policją, organizacjami pozarządowymi reprezentującymi osoby niepełnosprawne oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Głównymi celami podejmowanych działań jest:

- Przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych młodzieży szkolnej,

- Złamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz przełamanie stereotypów funkcjonujących na temat osób niepełnosprawnych,

- Przeciwdziałanie zajmowaniu miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione tj. posługujące się nieaktualnymi kartami parkingowymi lub nie przewożące osób niepełnosprawnych,

- Zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne  i mentalne przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

Nasza szkoła od 3 lat włącza się aktywnie w ten projekt miejski przede wszystkim po to, by pokazać osobom zdrowym jaki potencjał tkwi w osobach niepełnosprawnych oraz by uwrażliwić uczniów na potrzeby innych osób niepełnosprawnych. A nasza Pani Dyrektor była koordynatorem merytorycznym Iszej edycji tego projektu.