Oddziały 2023/2024

Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna w bieżącym roku szkolnym liczy łącznie 18 oddziałówW szkole uczą się uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, z autyzmem oraz słabo widzący (czyli z tzw. niepełnosprawnościami sprzężonymi). W codziennej pracy stawiamy na rozwój samodzielności dzieci, ich maksymalne uspołecznianie oraz wiarę we własne siły i możliwości, na wdrożenie ucziów w zdrowy (ekologiczny) styl życia, a także umiejętne i zgodne z normami społecznymi zachowania, w poszanowaniu kultury własnego regionu i kraju.

Każdą klasą (oddziałem) opiekuje się przydzielony wychowawca klasy i tzw. "drugi wychowawca" oraz grupa nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi. Pracujemy nad tym by w szkole stworzyć dobrą atmosferę opartą na współpracy i wsparciu.