Akcje/ Imprezy cykliczne

„Dzieci zmieniają świat - mój przyjaciel z dalekiego kraju”.

We wtorek 25 06 odbyła się w naszej szkole duża impreza pt. „Dzieci zmieniają świat - mój przyjaciel z dalekiego kraju”.

Przygotowania do niej trwały ponad tydzień. Każda klasa miała za zadanie poznać kolegę lub koleżankę  i jak najwięcej dowiedzieć się o kraju, z którego pochodzi. Aby bardziej skonkretyzować wybraną postać uczniowie otrzymali duże sylwety z kartonu, które ucharakteryzowali w sposób  właściwy dla danej  kultury. Najmłodsi koledzy byli poprzebierani w dzieci różnych narodowości. Wszyscy spisali się na medal. Prezentacje przyjaciół z innych kontynentów były niezwykle barwne i wesołe. Towarzyszyła im charakterystyczna muzyka, która wprowadzała w klimat egzotyki i tajemniczości. Swoimi umiejętnościami popisali się też uczniowie ze  szkolnego zespołu bębniarzy wygrywając wspaniałe afrykańskie rytmy na djembe.  Najmłodsze klasy porwane muzyką  i rytmem bawiły się doskonale wykonując tańce i pląsy. W kolejnej części tej wielokulturowej imprezy uczniowie  obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą trudności bytowe dzieci w innych częściach świata związane z suszą, chorobami głodem czy toczącymi się wojnami. Poznali organizację niosącą pomoc dzieciom na świecie jaką jest UNICEF.
Uzupełnieniem całego przedsięwzięcia był wystawa przedmiotów pochodzących z różnych zakątków świata stworzona dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności.
W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami całej imprezy odbyła się degustacja przygotowanych potraw:
 ryżu curry i meksykańskiego natschos  z różnymi sosami.
Impreza dostarczyła wszystkim wiele radości, uśmiechu i zabawy ale też wiedzy o trudnym życiu dzieci w odległych zakątkach  świata . Zdjęcia z imperezy zamieszczono w albumie fotograficznym.

Organizator imprezy: Elżbieta Frąckowiak