Nawigacja

  • Wyjście do kina

    Dnia 27.09. w ramach realizacji Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Parasol” uczniowie wraz z p.Olą i p.Kasią wybrali się na film 3D „ Sekretne życie zwierzaków domowych”. Film ten to opowieść o dwóch psach wędrujących przez Nowy Jork i grupce ich przyjaciół próbujących ich odnaleźć przy tym wiele żartów, które naprawdę mogą rozchichotać. Podczas wyjścia uczniowie utrwalali nawyki prawidłowego zachowania się w komunikacji miejskiej oraz miejscach publicznych. Aktywnie i ciekawie spędzili czas wolny.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjście do kina.

  • XIII Turniej  Maltański
    28.09.2016

    Ledwo 25-ty dzień nowego roku szkolnego, a my już możemy być dumni i się głośno chwalić. Jest czym. Drużyna reprezentująca naszą szkołę na XIII (a podobno 13-tka pechowa) Turnieju Maltańskim zdobyła puchar i 1-sze miejsce! BRAWO! A naszemu zaprzyjaźnionemu "maltańczykowi", Panu Cyprianowi, dziękujemy za poświęcony uczniom czas i pomoc w przygotowaniu do turnieju :-)

  • Wyjście na kręgle
    28.09.2016

    Czy wiecie, że 60 min gry w kręgle to 157spalonych kalorii? Zatem... ćwiczymy! Ćwiczymy!

  • Wycieczka pociągiem

    Dzisiaj dla klasy 4 zet au bardzo szczególny dzień, pierwsza podróż pociągiem:-) Podczas wycieczki zobaczyliśmy wiele pociągów osobowych i towarowych. Nawet z bliska zobaczyliśmy pędzące pendolino. Wiemy jak należy się zachowywać na peronie i w pociągu. Na Dworcu Głównym w Katowicach graliśmy na białym pianinie i śpiewaliśmy nasze piosenki. W restauracji Mc.D. potrafimy zamawiać i odbierać zamówienia. Po skończonym posiłku segregujemy śmieci. Dzisiaj pierwszy raz kupione bilety kasowała nam pani konduktor:-) Już myślimy kiedy uda nam się znów jechać pociągiem:-)
    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka pociągiem.

  • Warsztaty arteterapeutyczne

    Wczoraj pożegnaliśmy lato i dzisiaj nasze ostatnie letnie warsztaty. Tak jak pory roku się zmieniają tak my zmieniamy się wciąż:-) Wszystkie maski są interesujące tak  my wszyscy razem i jak każdy z nas z osobna :-)

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty arteterapeutyczne.

  • Kartka dla  Powstańca

    Upamiętniliśmy i uhonorowaliśmy uczestników Powstania Warszawskiego udziałem w akcji Kartka dla Powstańca. Złożyliśmy hołd Wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę. Nasze kolorowe, pełne miłości kartki wysłaliśmy Wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego na adres Wrocławskiej Fundacji Seniora, a w szczególności podziękowania otrzymała Pani Jolanta Kolczyńska "Klara", Pani Hanna Katarzyna Zawistowska-Nowińska, Pan Włodzimierz Górski, Pan Janusz Jakubowski " Sokół", Pan Zbigniew Leo, Pan Stanisław Iwańczyk, Pan Władysław Rosiński, Pan Andrzej Wernic. Wielu z nas napisało na kartkach swoje dane aby Powstaniec jeśli zechce mógł nam odpisać. DZIĘKUJEMY WAM :-) KOCHAMY POLSKĘ NASZĄ OJCZYZNĘ:-)
     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii

  • Warsztaty arteterapeutyczne

    Kończy się lato i u nas przedostatni letni warsztat. Dzisiaj wydobywaliśmy z różnych instrumentów dźwięki ilustrujące lato. Graliśmy w sposób konwencjonalny i zupełnie nowatorski. Wiemy też, że ciało każdego z nas jest skarbnicą wielu dźwięków, po prostu też jest instrumentem. Poznaliśmy cykl od ziarenka do ziarenka i stworzyliśmy unikatowe marakasy. Dobieraliśmy barwę kolorystyczną do barwy brzmienia. Już za kilka dni ostatnie letnie warsztaty :-) i Panie szykują niespodziankę :-)

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty arteterapeutyczne.

  • Wybory do samorządu

     Dnia 14.09.2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedzone były kampanią wyborczą w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. Wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: M. Koniecko, K. Szołtysek, K. Wloczek, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów:

    1. Marek Żyła- przewodniczący,

    2. Sandra Sikora – zastępca,

    3. Weronika Kępka- sekretarz.

    Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

    mgr A. Dec-Batkowska, mgr J. Świętnicka

  • Wycieczka do Teatru Żelaznego

    Dzisiaj wielkie przeżycie bo pierwszy raz odwiedziliśmy Teatr Żelazny w Piotrowicach. Uczestniczyliśmy we wspaniałym spektaklu "Złota Rybka". Po spektaklu rozmawialiśmy z aktorami, oglądaliśmy rekwizyty  i urządzenia sceniczne. W teatrze panuje bardzo przyjazna, spokojna atmosfera, a przedstawienie było mądre i zabawne :-) Będziemy przychodzić na wszystkie spektakle, bo czujemy się tam wspaniale:-) Po drodze ćwiczyliśmy praktyczne zastosowanie przepisów drogowych i obserwowaliśmy ruch pociągów bo  już niedługo wybieramy się  na wycieczkę koleją:-)
     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Teatru Żelaznego.

  • Wycieczka do Pszczyny

    W sobotę wybraliśmy się na wycieczkę  do Pszczyny w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Parasol”. Celem naszej wyprawy był skansen  Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Oglądaliśmy dawne drewniane domy pszczyńskie,  zabytkowy spichlerz dworski, stodołę ośmioboczną, kuźnię, młyn wodny, chałupy z XVIII wieku. We wnętrzu  starej izby widzieliśmy sprzęty gospodarstwa domowego- młynki, żelazka, tarki,  których ludzie w dawnych czasach używali na co dzień. Byliśmy w wozowni prezentującej bryczki i powozy z XIX wieku. Mimo faktu, iż pogoda nam niezbyt dopisała,  wszyscy wróciliśmy z wycieczki zadowoleni  i wzbogaceni o wiedzę dotyczącą historii wsi pszczyńskiej.

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Pszczyny.

  • Sprzątanie Świata

    Od ponad 20 lat uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w największej ekologicznej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „PODAJ DALEJ-DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW”, której cele zostały przedstawione na apelu edukacyjnym. Głównym przesłaniem było poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytwarzanych przedmiotów, by nie stały się odpadami po jednorazowym użyciu. Uczniowie czytali wiersze o segregacji i recyklingu odpadów. Lekcje edukacji ekologicznej uczniowie i nauczyciele odbyli w terenie. Młodsi porządkowali teren wokół szkoły oraz tereny prowadzące do Placu Miast Partnerskich w Ligocie. Uczniowie klas starszych, sprzątali tereny Lasu Panewnickiego. Zanim jednak przystąpili do pracy spotkali się z leśniczym, który przypomniał zasady obowiązujące w lesie. 16 września 2016r pogoda była piękna, więc czas spędziliśmy przyjemnie i bardzo pożytecznie.

    koordynator akcji Ewa Kasztelan- Ataman

     

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzątanie Świata.

  • Wycieczka do Parku Śląskiego

    15 września klasa 4 zet au była na pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce w Parku Śląskim. Podróżując kształtowaliśmy umiejętności kasowania biletów i wiemy jak się posługiwać elektroniczną kartą ŚKUP.
    Mile wspominamy przejażdżkę kolejką linową "ELKA" oraz przepłyniecie kanału wodnego motorówką. Oglądaliśmy z bliska przyrodę na przełomie lata i jesieni. Maszerowaliśmy śpiewając nasze ulubione, wesołe piosenki. Coraz samodzielniej zamawiamy dania w restauracji McDonald"s. Świetnie czujemy się w swoim towarzystwie :-)

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klasy 4 zet.

  • UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NOWEGO KRZYŻA W LASACH PANEWNICKICH

     

    14 września 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się w Lesie Panewnickim w 77 Rocznicę Wybuchu Drugiej Wojny Światowej. W intencji Powstańców Śląskich, harcerzy, mieszkańców Katowic i żołnierzy Armii Krajowej pomordowanych i poległych w lasach panewnickich, została odprawiona Msza Polowa. Uczniowie byli świadkami wmurowania oryginału aktu sadzenia lasu dębowego przez uczestników programu Erasmus. Dzisiaj las ten nosi nazwę Las Erasmusa. Uroczystość uświetnili przedstawiciele władz miasta oraz liczne delegacje z pocztami sztandarowymi. Na zakończenie, wszyscy goście zostali zaproszeni na żołnierski poczęstunek.

    Ewa Kasztelan- Ataman

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NOWEGO KRZYŻA W LASACH PANEWNICKICH.

  • Dzień dobrych wiadomości

    Dzień Dobrych Wiadomości obchodzimy 8 września. Dlaczego potrzebujemy takiego święta? Aby odpowiedzieć na to pytanie wystarczy przejrzeć pierwszy lepszy serwis informacyjny lub obejrzeć wieczorne wydanie wiadomości. Bardzo szybko zauważycie, że media w pierwszej kolejności omawiają tematy związane z wypadkami, sporami politycznymi i innego rodzaju tragediami. Dział przeznaczony na dobre wiadomości zazwyczaj ukryty jest na dole strony internetowej, a w przypadku telewizyjnego serwisu informacyjnego - podawany na koniec emisji. Czy faktycznie tak nisko cenimy sobie pozytywne informacje? Warto się nad tym zastanowić. Zamiast karmić się powszechnym strachem i nienawiścią 8. 09.2016r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Dobrych Wiadomości. Posłańcy Dobrych Wiadomości rozdali wszystkim uczniom i nauczycielom pozytywne złote myśli. Mamy nadzieję, że wylosowane DOBRE WIADOMOŚCI poprawiły wszystkim humor i uśmiech zagościł na naszych buziach.

    Dziękujemy za wspólne świętowanie

    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

    mgr J. Świętnicka, mgr A. Dec-Batkowska

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień dobrych wiadomości.

  • Letnie warsztaty arteterapeutyczne

    Po długiej przerwie wakacyjnej, dzisiaj wreszcie nasze kolejne warsztaty :-) Są z nami Kuba, Mateusz, Maks, Kacper, Michał i Krzyś. Wiktorię pożegnaliśmy, bo uczy się teraz w innej szkole ale dobrze, że nas odwiedza :-) Gościnnie z nami dzisiaj były Hania i Lena:-) To miłe, że chciały z nami spędzić czas:-) Po dzisiejszych warsztatach czujemy co to ciepłe i zimne barwy, a wszystkie prace są cudowne jak prawdziwe obrazy:-) i świetnie się bawiliśmy:-)

    autorki projektu arteterapeutycznego mgr Bożena Bartoń-Cieszyńska, mgr Anita Górecka

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Letnie warsztaty arteterapeutyczne.

  • "Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet"

     

     

  • Narodowe czytanie

    5.09.2016r. w bibliotece szkolnej zebrali się uczniowie, by uczestniczyć- jako słuchacze i jako kreatorzy własnej wyobraźni- w piątej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

    Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Grzegorz Płonka- pisarz, muzyk, dziennikarz, społecznik oraz Pani Katarzyna Szołtysek- mama ucznia naszej szkoły.

    Przybyłych gości, rodziców i uczniów przywitała Pani dyrektor Barbara Strzempa, która w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na konieczność propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W świat literatury dziecięcej wprowadził nas Pan G. Płonka, który przedstawił śląską interpretację Pawła i Gawła A. Fredry oraz wiersz J. Tuwima pt. Okulary. Pani K. Szołtysek przeczytała wiersz J. Tuwima pt. Rzepka. Uczniowie także aktywnie włączyli się we wspólne czytanie i recytowanie. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera. Po zakończeniu imprezy uczniowie otrzymali zakładki do książek przekazane, w ramach współpracy, przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Franciszkańskiej.

    Czytanie uczy tego, co wbrew pozorom, jest niezmiernie trudne- słuchania. Warto słuchać, poznając najlepszych. Dziękujemy zaproszonym gościom za inspirujące chwile.

     

    Organizatorzy akcji: J.Świętnicka, A. Dec-Batkowska, E. Pasieka

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe czytanie.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

    1 września o godz 9.00 rozpoczęliśmy kolejny rok nauki mszą inauguracyjną w Kościele M.B.R. na Zadolu. Po uroczystej mszy w sali gimnastycznej odbyła się krótka akademia powitalna przygotowana zgodnie z tradycją naszej szkoły przez grono pedagogiczne. Nauczyciele zaśpiewali wraz z publicznością kilka szkolnych przebojów i wyrecytowali znane fraszki dotyczące szkoły, nauki i uczniów. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Strzempa, która powitała zebranych, przedstawiła nowych nauczycieli i ogłosiła nowości szkolne. Kilka słów przekazał też nowy proboszcz naszej parafii, ksiądz Piotr Kluczka, który był naszym gościem. Zapewnił nas o swojej życzliwości i pomocy. Następnie odbyło się otwarcie nowo wyremontowanej biblioteki. Później dzieci z wychowawcami udały się do klas, gdzie otrzymały drobne upominki z okazji „Dnia Ucznia”.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

  • Półkolonie drugi turnus
    31.08.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Półkolonie drugi turnus.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    W czwartek 1 września 2016 roku odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017:

    09:00 - Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Katowicach Zadolu.

    10:00 - Spotkanie w sali gimnastycznej szkoły. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna
    ul. Kołobrzeska 8
    40-718 Katowice
  • tel. 32 252 67 73
    fax 32 252 67 73
    NIP: 634-23-86-626
    REGON: 000723550

Galeria zdjęć