WAŻNE INFORMACJE

INFORMACJA-

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ

W dni wolne od zajęć dydaktycznych

świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczy w godzinach

od 7.00 do 15.00

UBEZPIECZENIA  NNW  UCZNIÓW

Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszu Emerytalnych ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków uczniów (studentów) – w rozumieniu ustawy z dnia 22 maja 2003 r.  ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. nr 124, poz. 1152 z późn. zm) – nie ma statusu ubezpieczenia obowiązkowego. Zatem każdy z rodziców/opiekunów samodzielnie podejmuje decyzję o indywidualnym ubezpieczeniu NNW swojego dziecka.

Szkoła nie organizuje, ani też nie pośredniczy w ubezpieczeniach grupowych uczniów.

KAMPANIA NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYB IE ONLINE/OFFLINE nie pozwól dziecku wylogować się z życia

XVI edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno - edukacyjnej Forum Przeciw Depresji.
Podobnie jak w poprzednim roku tematem przewodnim będzie prewencja kryzysów u dzieci i młodzieży.

• ·    Dzień otwarty 2022 Nastoletnia depresja życie w trybie online/offline

retransmisja

• ·   BEZPŁATNE KONSULTACJE ONLINE WE WSPÓŁPRACY ZE SPECJALISTAMI PLATFORMY ŻYCIE WARTE JEST ROZMOWY

Specjalny dyżur telefoniczny w dniach 28.02 - 25.03.2022 r. (20 dyżurów w godzinach 16:00-20:00) dedykowany rodzicom, nauczycielom i specjalistom pracującym z dziećmi i nastolatkami borykającymi się z kryzysem emocjonalnym, depresją, myślami samobójczymi. Każdego dnia dyżur obsługiwany jest przez jedną ze specjalistek Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

22 300 52 75

W roku szkolnym 2021/2022, ze względu na brak specjalistów chętnych do prowadzenia zajęć, półkolonie zimowe organizowane w ramach akcji "Zima w mieście" się nie odbędą.

Informacje na temat możliwości kontaktu z psychologiem i pedagogiem szkolnym znajdują się w zakładce Psycholog i Pedagog

Poniżej przedstawiamy Państwu plan bezpieczeństwa dla osób doznających przemocy. Opracowanie osobistego planu bezpieczeństwa, pomoże skutecznie działać w sytuacji zagrożenia. Nie czekajcie, chrońcie swoje życie i zdrowie!  Nie bójcie się zwrócić o pomoc!

OSOBISTY PLAN BEZPIECZEŃSTA dla osoby doznającej przemocy

Psychologowie i psychoterapeuci połączyli siły, aby pomóc osobom, które odczuwają lęk czy stres w związku z pandemią koronawirusa. W ramach akcji "Psychologowie dla społeczeństwa" każdy z nas może skorzystać z darmowej porady. Informacje o darmowym wsparciu psychologicznym można znaleźć na stronie.

www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl