Nawigacja

 • Walentynki w bibliotece

 • Półkolonie zimowe

  W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole odbyły się półkolonie zimowe. Nasi uczniowie z radością uczestniczyli w zajęciach plastycznych, muzycznych, ruchowych i kulinarnych. Odwiedziliśmy kino, basen Zadole, obejrzeliśmy spektakl "Krakowskie Legendy" oraz spędziliśmy fantastycznie czas  z puchatymi alpakami. 

 • ,,Przerwa na herbatkę"

  Dnia 18.01.2024 r. w naszej szkole Koło Ekologów z Zadola zorganizowało ,,Przerwę na herbatkę".

  Uczniowie, w specjalnie przygotowanych i udekorowanych salach, mogli delektować się różnymi smakami i rodzajami herbat. Wykonywali prace plastyczne- malowanie herbatą oraz dzielili się opiniami na temat, która herbata była najsmaczniejsza.

 • Półkolonie - zapisy

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach od 29.01 do 02.02.24 r. w naszej szkole zostaną zorganizowane półkolonie. W czasie półkolonii przewidziane są zajęcia: plastyczne, sportowe, wyjścia na basen, do kina, teatru. Zajęcia na półkoloniach odbywają się w godzinach od 8.00– 15.00

  Koszt półkolonii wynosi 150 złotych plus opłata za posiłki (5zł śniadania, 20zł obiady). W dniu zapisu należy wpłacić całą kwotę za półkolonie.

  Zapisy przyjmuje wicedyrektor szkoły Pani Katarzyna Kubiak od czwartku 4.01.2024r. do 12.01.2024r.

  Ilość miejsc ograniczona.                                                                                                     

  Dyrekcja szkoły 

 • Noworoczny seans filmowy

  8 stycznia uczniowie klasy 8 za wybrali się do kina Helios na film Akademia Pana Kleksa. Ten noworoczny seans filmowy był cudownym czasem  rozrywki połączonej z nauką płynącą z fabuły filmu.

  Nowa galeria Noworoczny seans filmowy została dodana do albumu fotograficznego

 • Jasełka w naszej szkole

 • Kiermasz Świąteczny

  Z radością informujemy, że tegoroczny Kiermasz Świąteczny zakończyliśmy dużym sukcesem. Gorąco dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom Kiermaszu. Z całego serca dziękujemy także zaangażowanym rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta, przygotowali piękne ozdoby, kartki oraz upominki dla dzieci. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nagród i upominków dla uczniów, a także organizację imprez szkolnych.

  Rada Rodziców

 • Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium

  Przez ostatni miesiąc nasi uczniowie brali udział w muzykoterapeutycznym konkursie Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM. Zmagaliśmy się w kategorii teatralnej i scenicznej, no i....udało się!

  Gratulujemy Laureatom

 • Święty Mikołaj w naszej szkole

  Jak co roku o tej porze wszystkie dzieci czekają na wizytę Świętego Mikołaja. Również i w tym nie mogło być inaczej. Uczniowie naszej szkoły  6 grudnia spotkali się z długo wyczekiwanym gościem - Świętym Mikołajem. Okazało się, że wszyscy byli grzeczni, ponieważ każdy otrzymał prezent.

 • Mikołajki na sportowo

  Naszą szkolną, coroczną tradycją są Mikołajki na sportowo. Zabawy było dużo, musieliśmy transportować prezenty, rozbierać choinkę, toczyć kulę śnieżną i odszukiwać ukryte bombki. Było dużo ruchu i uśmiechu.

 • Andrzejki

  W tym roku całą szkołą obchodziliśmy Andrzejki na wesoło. Wspólne zabawy i przygotowane atrakcje wyjątkowo spodobały się naszym uczniom. Lanie wosku, ustawianie butów, wróżenie z kart, wesołe tańce to tylko kilka z punktów, które odwiedzali uczniowie na trasie zabawy. 

 • Wizyta Iluzjonisty

  Do naszej szkoły zaprosiliśmy Pana Iluzjonistę, który przygotował dla nas wyjątkowe przedstawienie. W czasie pokazu prezentował wiele magicznych sztuczek, w których przedmioty znikały, zmieniały kolory, kształty i kolejność. Cieszymy się, że pokaz wywołał tak wiele radości i uśmiechu naszych uczniów.

 • Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna

  W dniu 22.11.2023r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w VII edycji olimpiady matematycznej organizowanej przez Fundację Arka Noego. Tym razem pod hasłem NA TROPIE MATEMATYCZNYCH TAJEMNIC. W Olimpiadzie wzięło udział dziewięć drużyn z różnych miast naszego regionu. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniami konkursowym. Dużą radość sprawiły im otrzymane dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023

  20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich w szczególny sposób skierowana była na dzieci i ich prawa. Tego dnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

  Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, była okazją, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony był to moment okazania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. Pamiętaliśmy o kolorze niebieskim symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

  Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w klasach na temat praw dziecka. Następnie cała społeczność szkolna brała udział we wspólnym happeningu: uczniowie rysowali wspólną pracę pod tytułem: "Szczęśliwe dziecko" oraz tworzyli serce z odciśniętych niebieskich dłoni. Naszą imprezę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. 

 • Wycieczka na Stadion Śląski

  20 listopada cała szkoła wybrała się na wycieczkę do Chorzowa. Naszym celem było zwiedzanie Stadionu Śląskiego, które obejmowało wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W naszej  Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Warzywno - owocowy pokaz mody

  9 listopada 2023 r.odbyło się w naszej szkolne  ŚWIĘTO WARZYW I OWOCÓW.  Uczniowie oddziałów edukacyjno - terapeutycznych rozwiązywali zagadki wielozmysłowe.  Do wykonania zadań ustawiały się dlugie kolejki. Za pomocą zmysłu dotyku i smaku  rozpoznawali i nazywali owoce i warzywa. Wiele radości sprawiła im degustacja. Z zaciekawieniem układali sudoku, odkrywanki, labirynty i inne zadania umysłowe. Momentem kulminacjnym imprezy stał  się pokaz mody "Moda na owoce i warzywa" i prezentacja talentów muzyczno - wokalnych. Filip Rosman z kl. 3 za zaśpiewał piosenkę "Cebula".

  Oddziały prezentowały się niezwykle interesująco . Nasi uczniowie jak profesjonalni modele z radością i gracją prezentowali wybrane owoce. Wszyscy otrzymywali gorące brawa, a radości nie było końca. Na zakończenie Hania Ciba z kl. 5 za zagrała i zaśpiewała dla nas piosenkę "Jagódki".  

 • Z kijkami przez Katowice

  Korzystając z pięknej jesiennej pogody wybraliśmy się na zwiedzanie Ligoty i Panewnik w ramach innowacji "Z kijkami przez Katowice". Aktywność sportową połączyliśmy z obserwacją zmieniającej się przyrody. 

 • Alpaki w naszej szkole

  Naszą szkołę odwiedziły 2 urocze alpaki. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak zachowywać się przy takich zwierzętach, poznali ich zwyczaje i upodopania. Po krótkim wstępie nadszedł czas na wspólną zabawę i karmienie zwierząt. 

 • Zwiedzanie wystawy Odkryj Umysł

  Grupa uczniów z klas 7 i 8 wzieła udział w zwiedzaniu wystawy „UMYSŁ PRZYŁAPANY” przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Interaktywne eksponaty i eksperymenty zrobiły na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy również jesienny dyniowy ogród oraz bawiliśmy się na najdłuższej zjeżdzalni. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna
  ul. Kołobrzeska 8
  40-718 Katowice
 • tel. 32 252 67 73
  fax 32 252 67 73
  NIP: 634-23-86-626
  REGON: 000723550

Galeria zdjęć