Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

  23 czerwca 2023r. odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2022/2023:

  godz. 9.00 - msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej 

  godz. 10.00 - akademia w sali gimnastycznej, rozdanie świadectw 

 • Dzień Dziecka

  Jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Było wiele atrakcji m.in. marsz z mapą na orientację, dyskoteka, malowanie twarzy, puszczanie baniek, a na koniec pyszne kiełbaski z grilla ufundowane przez radę rodziców. Wszystkim uczniom towarzyszył uśmiech na twarzy. Na zakończenie każdy został obdarowany balonem. 

 • Międzyszkolny Konkurs "Złota synapsa"

  12 maja br. w Szkole Podstawowej nr 7 w Katowicach, odbył się Międzyszkolny Konkurs " ZŁOTA SYNAPSA". Naszą szkołę dumnie reprezentował Kacper Gębski, który  w zaciętej rywalizacji  pokonał wszystkich zawodników zdobywając I MIEJSCE.  Bardzo dziękujemy organizatorom za cudowne spotkanie w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Z wielka przyjemnością  weźmiemy udział w konkursie znów za rok. Kacprowi gratulujemy wygranej i jako społeczność szkolna jesteśmy z niego bardzo dumni.

 • Wiosenna wycieczka do Goczałkowic

 • XX Wojewódzka Spartakiada Pożarnicza

  W czwartek 27.04.2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w XX Wojewódzkiej Spartakiadzie Pożarniczej odbywającej się w Katowicach Szopienicach. Zawodnicy brali udział w trzech konkurencjach: w strażackim torze przeszkód, konkursie z zakresu pomocy przedmedycznej oraz w konkursie plastycznym. Atmosfera była wspaniała, był pyszny poczęstunek oraz nagrody. Zapraszamy od oglądania zdjęć z tego udanego dnia.

 • Dzień Ziemi

  21 kwietnia 2023 r. w naszej szkole jak co roku zorganizowany został Dzień Ziemi. Uczniowie w tym dniu podzieleni na grupy udali się w okolicę szkoły.  Część z nich sprzątała tereny przyszkolne i Osiedle Zadole, inna grupa sadziła drzewa, rośliny ozdobne i kwiaty. 

 • Warsztaty muzyczne w Filharmonii Śląskiej

  19 kwietnia 2023 grupa melomaów kolejny raz uczestniczyła w warsztatach muzycznych w Filharmonii Śląskiej . Tematem spotkania tym razem były instrumenty muzyczne grające razem w duecie i osobno.

 • Sala treningowa

  Sala treningowa

  W ramach podpisanego przez Miasto Katowice porozumienia z UNICEF w sprawie współpracy w zakresie pomocy dla dzieci i rodzin z Ukrainy uciekających przed wojną, nasz szkoła przygotowała ofertę zajęć grupowych dla uczniów ukraińskich i polskich, które są prowadzone w 2023r. Głównym celem prowadzonych zajęć jest integracja polskich i ukraińskich uczniów. Prowadzone działania są skierowane na wzmacnianie relacji pomiędzy uczniami, budowanie atmosfery bezpieczeństwa i zaufania. Integracja polskich i ukraińskich uczniów uwzględnia edukację kulturalną, mającą na celu poznanie kulturowe obu państw. Ponadto w związku z realizacją zadań w ramach programu UNICEF, utworzyliśmy oraz wyposażyliśmy pokój treningowy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Sala wyposażona jest w nowe meble kuchenne wraz ze sprzętem agd oraz aranżacją pokoju dziennego. Dzięki czemu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z zakresu gospodarstwa domowego m.in. trening samodzielnego przygotowywania posiłków, obsługi sprzętu agd itp. Głównymi aktywnościami, których podejmują się uczniowie to: gotowanie, pranie, prasowanie, ścielenie łóżka, sprzątanie pokoju itp. Trening w tym zakresie jest bardzo ważny dla naszych uczniów szczególnie w aspekcie ich przyszłości, co da im poczucie niezależności w niektórych aspektach życia codziennego, a tym samym poczucie pewności. Pokój treningowy stwarza optymalne warunki kształcenia do samodzielnego życia, jak najmniej zależnego od innych oraz przygotowuje do podjęcia aktywności zawodowej w warunkach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, a przede wszystkim we własnym gospodarstwie domowym. W pokoju treningowym zorganizowaliśmy kącik wyciszenia, relaksu i odprężenia, wyposażony w różnorodne urządzenia, stymulujące rozwój zmysłów, takie jak kolumna wodno-świetlna, świecące klocki sensoryczne oraz świetlne kostki i podświetlany stolik.

                                                     

                                

   

   

 • Półkolonie letnie

             W pierwszym tygodniu wakacji w dniach od 26.06- 30.06.23 r. w naszej szkole będą organizowane półkolonie letnie. W czasie półkolonii przewidziane są ciekawe zajęcia: plastyczne, sportowe, wyjścia na basen, do kina, teatru, pizzerni, na warsztaty. Zajęcia na półkoloniach odbywają się w godzinach od 8 00– 15 00

  Koszt półkolonii wynosi 200 złotych plus opłata za posiłki (5 śniadań x 5 zł dziennie = 25 zł) W dniu zapisu należy wpłacić całą kwotę za półkolonie.

  Zapisy przyjmuje kierownik półkolonii Pani Barbara Gregorkiewicz od poniedziałku 17.04.2023r. do 28.04.2023r. Ilość miejsc ograniczona.

                                                                                                        Dyrekcja szkoły  

 • Wielkanoc 2023

  W środę 5 kwietnia w ostatni dzień przed nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi spotkaliśmy się w szkole na uroczystym apelu. Przekazaliśmy sobie moc serdecznych życzeń, które jako pierwsza złożyła nam pani wicedyrektor Anita Harasymowicz. Czekał na nas także  wielkanocny zajączek oraz symboliczne ,,jajeczko”.

 • Wiosenne przedstawienie pt. "Noc zabawek"

  Z okazji Dnia Teatru, jak co roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie kukiełkowe. Tym razem w przygotowania do tego wydarzenia zaangażowali się uczniowie młodszych klas. Pomimo tremy udało nam się wystawić spektakl trzy razy. Premierę mogli oglądać uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Natomiast pozostałe dwa przedstawienia skierowane były do dzieci, które przyszły do nas z zaprzyjaźnionych z naszą szkołą przedszkoli. Owacje i głośne okrzyki zadowolenia wyraźnie wskazywały na to, że nasze przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • V Ogólnopolski Festiwal Wokalny

  W sobotę 25 marca br. Kacper Gębski brał udział w koncercie eliminacyjnym V OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU WOKALNEGO DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI. Piosenka "Początek", którą śpiewał Kacper  kilka lat temu stała się naprawdę początkiem Jego kariery. Podczas ostatnich eliminacji zaśpiewał piosenkę " Za daleko"  z repertuaru Mrozu&Vito Bambino i wypadł rewelacyjnie zdobywając III miejsce i tym samym kwalifikując się do Finałowego Koncertu. Gratulujemy Kacprowi :-) 

 • Witamy wiosnę

  Dziś przemaszerowaliśmy wokół szkoły witając wiosnę. Przy okazji kolejny raz zainstalowaliśmy znaki ostrzegające o tym, że w pobliżu mogą przechodzić jeże. Kolorowe skarpetki, które nosiliśmy również ze sobą podczas tego marszu, miały pokazać naszą solidarność z osobami z Zespołem Downa.

 • X wernisaż prac plastycznych "Nieograniczona wyobraźnia"

  Dnia 15 marca 2023 roku odbył się X wernisaż prac plastycznych uczniów naszej szkoły pt. „Nieograniczona wyobraźnia” w Muzeum Historii Katowic. Było wiele radości i pozytywnych doznań podczas podziwiania prac i występu uczniów. Za pomoc w organizacji wernisażu serdecznie dziękujemy Dyrekcji muzeum, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom.

 • Zaproszenie

   „Świat rzeczywistości ma swoje granice;

  świat wyobraźni jest nieograniczony.

  Jean-Jacques Rousseau

   

  W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalnej w Katowicach pt. „NIEOGRANICZONA WYOBRAŹNIA”, który odbędzie się 15 marca 2023 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Katowic ul. ks. J. Szafranka 9 w Katowicach. Wstęp wolny.

  Szczegóły w zaproszeniu.

 • Warsztaty budowania karmników

  Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty, na których uczyliśmy się,jak wykonać proste karmniki, aby dokarmiać ptaki zimą. Potrzebowaliśmy zwykłe butelki po wodzie, nóż lub nożyczki, plastikowe lub drewniane łyżki, sznurek lub drucik do zawieszenia gotowego karmnika. Pani Bożena i Pani Agnieszka wytłumaczyły nam dlaczego powinniśmy dokarmiać ptaki i jak wykonać taki prosty karmnik. Zrobiliśmy też specjalną mieszankę z ziaren słonecznika, kaszy, pszenicy i płatków owsianych, którą później wsypywaliśmy do gotowych karmników. Po skończonej pracy szybciutko pozamiataliśmy i posprzątaliśmy salę. My się dobrze bawiliśmy przy pracy nad karmnikami,a ptaszki będą miały pełne brzuszki.

 • Świąteczny czas, magiczny czas ...

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Również w naszej szkole nie mogło zabraknąć takiego widowiska. Artyści, pokonując tremę, znakomicie odtwarzali swoje role. Po występie pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

  Następne przy kolędach i pastorałkach, łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia oraz zasiedliśmy przy wspólnym wigilijnym stole.

  Przedstawienie, śpiewanie kolęd oraz spotkanie opłatkowe wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój pełen nadziei i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

 • Kameralne spotkania z muzyką w Filharmonii Śląskiej

 • Świąteczny kiermasz

  W dniu 9 grudnia 2022 r. rada rodziców zorganizowała w szkole świąteczny kiermasz.
  Dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą świąteczną atmosferę.

 • Konkurs "Święta pachnące piernikami".

  Dnia 7.12.2022r. klasy 7 zet i 8 za uczestniczyły konkursie „Święta pachnące piernikami” zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach. Konkurs związany był z tematyką Świąt Bożego Narodzenia i odbywał się w dwóch kategoriach: sprawdzenie znajomości tekstu konkursowego oraz wykonanie pierników i ozdobienie ich wg własnego pomysłu. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły zajęła 3 miejsce, a wypieczone i ozdobione pierniki, które uczniowie mogli zabrać do domów na pewno wszystkim smakowały.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna
  ul. Kołobrzeska 8
  40-718 Katowice
 • tel. 32 252 67 73
  fax 32 252 67 73
  NIP: 634-23-86-626
  REGON: 000723550

Galeria zdjęć