Nawigacja

 • Wiosenne przedstawienie pt. "Noc zabawek"

  Z okazji Dnia Teatru, jak co roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie kukiełkowe. Tym razem w przygotowania do tego wydarzenia zaangażowali się uczniowie młodszych klas. Pomimo tremy udało nam się wystawić spektakl trzy razy. Premierę mogli oglądać uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Natomiast pozostałe dwa przedstawienia skierowane były do dzieci, które przyszły do nas z zaprzyjaźnionych z naszą szkołą przedszkoli. Owacje i głośne okrzyki zadowolenia wyraźnie wskazywały na to, że nasze przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • V Ogólnopolski Festiwal Wokalny

  W sobotę 25 marca br. Kacper Gębski brał udział w koncercie eliminacyjnym V OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU WOKALNEGO DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI. Piosenka "Początek", którą śpiewał Kacper  kilka lat temu stała się naprawdę początkiem Jego kariery. Podczas ostatnich eliminacji zaśpiewał piosenkę " Za daleko"  z repertuaru Mrozu&Vito Bambino i wypadł rewelacyjnie zdobywając III miejsce i tym samym kwalifikując się do Finałowego Koncertu. Gratulujemy Kacprowi :-) 

 • Witamy wiosnę

  Dziś przemaszerowaliśmy wokół szkoły witając wiosnę. Przy okazji kolejny raz zainstalowaliśmy znaki ostrzegające o tym, że w pobliżu mogą przechodzić jeże. Kolorowe skarpetki, które nosiliśmy również ze sobą podczas tego marszu, miały pokazać naszą solidarność z osobami z Zespołem Downa.

 • X wernisaż prac plastycznych "Nieograniczona wyobraźnia"

  Dnia 15 marca 2023 roku odbył się X wernisaż prac plastycznych uczniów naszej szkoły pt. „Nieograniczona wyobraźnia” w Muzeum Historii Katowic. Było wiele radości i pozytywnych doznań podczas podziwiania prac i występu uczniów. Za pomoc w organizacji wernisażu serdecznie dziękujemy Dyrekcji muzeum, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom.

 • Zaproszenie

   „Świat rzeczywistości ma swoje granice;

  świat wyobraźni jest nieograniczony.

  Jean-Jacques Rousseau

   

  W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalnej w Katowicach pt. „NIEOGRANICZONA WYOBRAŹNIA”, który odbędzie się 15 marca 2023 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Katowic ul. ks. J. Szafranka 9 w Katowicach. Wstęp wolny.

  Szczegóły w zaproszeniu.

 • Warsztaty budowania karmników

  Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty, na których uczyliśmy się,jak wykonać proste karmniki, aby dokarmiać ptaki zimą. Potrzebowaliśmy zwykłe butelki po wodzie, nóż lub nożyczki, plastikowe lub drewniane łyżki, sznurek lub drucik do zawieszenia gotowego karmnika. Pani Bożena i Pani Agnieszka wytłumaczyły nam dlaczego powinniśmy dokarmiać ptaki i jak wykonać taki prosty karmnik. Zrobiliśmy też specjalną mieszankę z ziaren słonecznika, kaszy, pszenicy i płatków owsianych, którą później wsypywaliśmy do gotowych karmników. Po skończonej pracy szybciutko pozamiataliśmy i posprzątaliśmy salę. My się dobrze bawiliśmy przy pracy nad karmnikami,a ptaszki będą miały pełne brzuszki.

 • Świąteczny czas, magiczny czas ...

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Również w naszej szkole nie mogło zabraknąć takiego widowiska. Artyści, pokonując tremę, znakomicie odtwarzali swoje role. Po występie pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

  Następne przy kolędach i pastorałkach, łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia oraz zasiedliśmy przy wspólnym wigilijnym stole.

  Przedstawienie, śpiewanie kolęd oraz spotkanie opłatkowe wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój pełen nadziei i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

 • Kameralne spotkania z muzyką w Filharmonii Śląskiej

 • Świąteczny kiermasz

  W dniu 9 grudnia 2022 r. rada rodziców zorganizowała w szkole świąteczny kiermasz.
  Dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą świąteczną atmosferę.

 • Konkurs "Święta pachnące piernikami".

  Dnia 7.12.2022r. klasy 7 zet i 8 za uczestniczyły konkursie „Święta pachnące piernikami” zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach. Konkurs związany był z tematyką Świąt Bożego Narodzenia i odbywał się w dwóch kategoriach: sprawdzenie znajomości tekstu konkursowego oraz wykonanie pierników i ozdobienie ich wg własnego pomysłu. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły zajęła 3 miejsce, a wypieczone i ozdobione pierniki, które uczniowie mogli zabrać do domów na pewno wszystkim smakowały.

 • Odwiedziny Świętego Mikołaja

 • Mikołajki na sportowo

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły 6 grudnia odbyły się sportowe zabawy mikołajkowe. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych, wśród których był transport prezentów, ozdabianie choinki, toczenie kuli śnieżnej oraz rzucanie śnieżką do wieży z prezentów. Wszyscy świetnie się bawili.

 • Kameralne spotkania z muzyką w Filharmonii Śląskiej

  Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w warsztatach muzycznych w Filharmonii Śląskiej. Z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, podczas którego poznali historie powstania, budowę i zasada działania fletnii Pana - instrumentu muzycznego zwanego dawniej multanka. Wykład urozmaicony był obszernymi fragmentami utworów muzycznych. Zajęcia dzieciom się bardzo podobały i wyraziły chęć uczestnictwa w kolejnych warsztatach muzycznych. 

 • Wycieczka do Krakowa

 • Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna

  Drużyna  naszej szkoły zakończyła  przygotowania do  udziału w matematycznych potyczkach. Chłopcy z klasy 5l i 7l dzielnie przygotowywali się trenując  różnorodne umiejętności i rozwiązując  ciekawe problemy matematyczne.  Efekty przygotowań  zaprezentowali w dniu 23 listopada br.  biorąc udział w Międzyszkolnej  Praktycznej Olimpiadzie Matematycznej.  „Olimpijskie”  zmagania dla naszej reprezentacji zakończyły się sukcesem jakim było zdobycie wysokiego II miejsca. Dodatkową radość sprawiły chłopakom cenne nagrody i dyplomy. Gratulujemy!

 • Akademia z okazji Święta Niepodległości

  W czwartek, 10 listopada 2022r. w naszej  Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Byliśmy świadkami wyjątkowego widowiska przygotowanego przez wyjątkowych aktorów- uczniów szkoły.

  Program artystyczny powstał pod kierunkiem p. Zuzanny Skaźnik i p. Katarzyny Kubiak. O dekoracje zadbała p. Izabela Kubala, a o oprawę muzyczną p. Joanna Jackowicz-Korczyńska.

  Artystom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy.

 • Dzień jeża

  15.11.2022r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący „Dzień jeża”. Zaprezentowano wyjątkowo interesujące  tablice ostrzegawcze  informujące kierowców o potrzebie zachowania szczególnej uwagi na mogące pojawić się w okolicy jeże. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Klasom przyznano również punkty zamieszczone w tabeli Działań ekologicznych. Po apelu odbył się przemarsz uczniów  po osiedlu.  Wokół budynku szkoły umieszczono znaki przypominające kierowcom o miejscach, w których mogą przebywać jeże. Dzieci spontanicznie skandowały "Niech żyją jeże". Radośni, w atmosferze dobrze wykonanej pracy wrócili do szkoły.

   

  Dziękujemy wszystkim za przygotowanie prac.

 • Bal Wszystkich Świętych

 • IV Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego "Zaczarowany Mikrofon"


  22 października odbył się w Gliwicach uroczysty IV Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego, w którym uczestniczył nasz uzdolniony i pracowity uczeń klasy 7zau Kacper Gębski. Zaprezentował się rewelacyjnie :-) Na Festiwalu panowała cudowna przyjacielska atmosfera, a prezentowana muzyka wprowadzała zarówno uczestników jak i widownię w fantastyczny nastrój, dostarczając niesamowitych emocji. Kacper jako już znany i lubiany uczestnik gliwickich spotkań brał udziałw sesjach zdjęciowych i udzielał wywiadu dla telewizji internetowej Imperium Media. Występ będzie można niebawem zobaczyć na You Tube. Na razie można zobaczyć z prywatnego nagrania:

   https://www.facebook.com/100017792652713/videos/728174705675689/

  Wszystkie informacje o naszym uczestniku z poprzednich edycji i obecnej, można śledzić na You Tube " Zaczarowany Mikrofon" oraz: https://www.facebook.com/100017792652713/videos/728174705675689/              

  http://www.fundacjarytmgliwice.pl/ i https://www.facebook.com/zaczarowanymikrofonGliwice

  Pozdrawiam wychowawca i opiekun muzyczny Bożena Bartoń-Cieszyńska

 • Odwiedziny przedszkolaków

  W poniedziałek 17 października naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola w Katowicach - Kostuchnie. Wspólnie z klasą pierwszą odkrywali jesienne zagadki w ogrodzie doświadczeń, a następnie zatańczyli taniec jesiennych liści w ramach programu dźwięki przyrody. Na koniec była ciepła herbatka i ciasteczko na wzmocnienie. Już nie możemy się doczekać wiosennej wycieczki do przedszkola. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna
  ul. Kołobrzeska 8
  40-718 Katowice
 • tel. 32 252 67 73
  fax 32 252 67 73
  NIP: 634-23-86-626
  REGON: 000723550

Galeria zdjęć