Nawigacja

 • Andrzejki

  W tym roku całą szkołą obchodziliśmy Andrzejki na wesoło. Wspólne zabawy i przygotowane atrakcje wyjątkowo spodobały się naszym uczniom. Lanie wosku, ustawianie butów, wróżenie z kart, wesołe tańce to tylko kilka z punktów, które odwiedzali uczniowie na trasie zabawy. 

 • Wizyta Iluzjonisty

  Do naszej szkoły zaprosiliśmy Pana Iluzjonistę, który przygotował dla nas wyjątkowe przedstawienie. W czasie pokazu prezentował wiele magicznych sztuczek, w których przedmioty znikały, zmieniały kolory, kształty i kolejność. Cieszymy się, że pokaz wywołał tak wiele radości i uśmiechu naszych uczniów.

 • Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna

  W dniu 22.11.2023r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w VII edycji olimpiady matematycznej organizowanej przez Fundację Arka Noego. Tym razem pod hasłem NA TROPIE MATEMATYCZNYCH TAJEMNIC. W Olimpiadzie wzięło udział dziewięć drużyn z różnych miast naszego regionu. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniami konkursowym. Dużą radość sprawiły im otrzymane dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023

  20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich w szczególny sposób skierowana była na dzieci i ich prawa. Tego dnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

  Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, była okazją, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony był to moment okazania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. Pamiętaliśmy o kolorze niebieskim symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

  Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w klasach na temat praw dziecka. Następnie cała społeczność szkolna brała udział we wspólnym happeningu: uczniowie rysowali wspólną pracę pod tytułem: "Szczęśliwe dziecko" oraz tworzyli serce z odciśniętych niebieskich dłoni. Naszą imprezę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. 

 • Wycieczka na Stadion Śląski

  20 listopada cała szkoła wybrała się na wycieczkę do Chorzowa. Naszym celem było zwiedzanie Stadionu Śląskiego, które obejmowało wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W naszej  Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Warzywno - owocowy pokaz mody

  9 listopada 2023 r.odbyło się w naszej szkolne  ŚWIĘTO WARZYW I OWOCÓW.  Uczniowie oddziałów edukacyjno - terapeutycznych rozwiązywali zagadki wielozmysłowe.  Do wykonania zadań ustawiały się dlugie kolejki. Za pomocą zmysłu dotyku i smaku  rozpoznawali i nazywali owoce i warzywa. Wiele radości sprawiła im degustacja. Z zaciekawieniem układali sudoku, odkrywanki, labirynty i inne zadania umysłowe. Momentem kulminacjnym imprezy stał  się pokaz mody "Moda na owoce i warzywa" i prezentacja talentów muzyczno - wokalnych. Filip Rosman z kl. 3 za zaśpiewał piosenkę "Cebula".

  Oddziały prezentowały się niezwykle interesująco . Nasi uczniowie jak profesjonalni modele z radością i gracją prezentowali wybrane owoce. Wszyscy otrzymywali gorące brawa, a radości nie było końca. Na zakończenie Hania Ciba z kl. 5 za zagrała i zaśpiewała dla nas piosenkę "Jagódki".  

 • Z kijkami przez Katowice

  Korzystając z pięknej jesiennej pogody wybraliśmy się na zwiedzanie Ligoty i Panewnik w ramach innowacji "Z kijkami przez Katowice". Aktywność sportową połączyliśmy z obserwacją zmieniającej się przyrody. 

 • Alpaki w naszej szkole

  Naszą szkołę odwiedziły 2 urocze alpaki. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak zachowywać się przy takich zwierzętach, poznali ich zwyczaje i upodopania. Po krótkim wstępie nadszedł czas na wspólną zabawę i karmienie zwierząt. 

 • Zwiedzanie wystawy Odkryj Umysł

  Grupa uczniów z klas 7 i 8 wzieła udział w zwiedzaniu wystawy „UMYSŁ PRZYŁAPANY” przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Interaktywne eksponaty i eksperymenty zrobiły na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy również jesienny dyniowy ogród oraz bawiliśmy się na najdłuższej zjeżdzalni. 

 • Wycieczka do Krakowa

  Klasy 4 oraz 6 wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Deszczowa pogoda nie przeszkadzała w zwiedzaniu pięknych zabytków i historycznych miejsc.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, które poprzedzone zostały kampanią wyborczą trzech kandydatów. Największą liczbę głosów zdobył Michał Trojak-Październy. Nowemu przewodniczącemu szkoły pomagać będą Sandra Termin oraz Kacper Gębski.

  Opiekunami Samorządu są p. Zuzanna Skaźnik i p. Jarosław Miler.

 • Cztery pory roku na talerzu

  Po długim i gorącym lecie przyszedł czas na powitanie jesieni. W ramach obchodów z okazji pierwszego dnia jesieni dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w różnych zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się pory roku. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję przywitać jesień wszystkimi zmysłami. Mogli ją zobaczyć, dotknąć, usłyszeć a nawet posmakować. W trakcie zabawy zaprosili również jesień do wspaniałego tańca. Na koniec wykonali wspólne jesienne drzewko. A to tylko początek naszej zabawy z jesienią, bo przed nami jeszcze kilka miesięcy wspaniałej zabawy.

 • Z kijkami przez Katowice

  W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej „Z kijkami przez Katowice”, której celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, nauka poruszania się w terenie oraz rozwijanie u uczniów poczucia własnej wartości oraz wiary we własne siły.

  Na pierwszy aktywny spacer wybraliśmy się do pobliskiego parku Zadole, gdzie zwiedzaliśmy piękne ścieżki oraz podziwialiśmy tężnie solankową.

 • Głosowanie do Budżetu Obywatelskiego

  11 września rozpoczyna się głosowanie na projekty zgłoszone do Miejskiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejny raz Nasza Szkoła stara się pozyskać środki na remont zniszczonego placu zabaw. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Katowic do wsparcia nas swoim głosem! Aby głosować na projekt nie trzeba być mieszkańcem Ligoty. 

  Zabawa odNOWA - ogólnodostępny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 61 Specjalnej

  PROJEKT NR L6/11/X

  GŁOSOWANIE

  Głosować mogą również osoby niepełnoletnie.

  Dziękujemy za każdy głos! 

 • Spotkanie z policjantem

  Dnia 7 września 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszem policji. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. 

  Policjant rozmawiał z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

  Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

  Niektórzy mieli również okazję usiąść w policyjnym radiowozie.

 • Zebranie z rodzicami i opiekunami

   13 września 2023r.( środa) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami i opiekunami. Zapraszamy

 • Informacja dotycząca przyznania STYPENDIUM SZKOLNEGO dla uczniów na rok szkolny 2023/2024

  Pomoc w formie stypendium szkolnego przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie gminy Katowice, jeżeli: rodzina ucznia spełnia w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (sierpień 2023r.) kryterium dochodowe 600 zł netto na osobę w rodzinie.

  1. Termin i miejsce składania wniosków: do dnia 15 września 2023r. w gabinecie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  2. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego mogą być składane po tym terminie w uzasadnionych przypadkach.

  Do wniosku należy dołączyć:

  • Dokumenty potwierdzające dochody wszystkich osób pozostających w wspólnym gospodarstwie domowym.
  • Oświadczenie o wysokości dochodów członków rodziny ucznia – (rodziców, opiekunów prawnych/ rodziców zastępczych, opiekunów faktycznych i innych osób wchodzących w skład wspólnego gospodarstwa domowego rodziny ucznia) oraz inne zaświadczenia, których potrzeba wynika z treści wniosku (np. zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy).
  • Osoby niepracujące powinny złożyć oświadczenie z klauzulą o odpowiedzialności karnej że nie pracują i są lub nie są zarejestrowane w urzędzie pracy, nie podejmują prac dorywczych lub podejmują prace dorywcze i w jakiej wysokości uzyskują z nich dochody, a osoby bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy powinny złożyć zaświadczenie lub oświadczenie o statusie bezrobotnego i wysokości uzyskiwanego zasiłku.
  • W oświadczeniu opisuje się wszelkie sytuacje życiowe i rodzinne wymagające dodatkowego wyjaśnienia.
  • W przypadku składania wniosku przez opiekunów prawnych / rodziców zastępczych należy dołączyć postanowienie sądu dotyczące opieki prawnej /pieczy zastępczej.

   

  Wnioski dostępne są do odbioru w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego oraz na stronie internetowej pod adresem: https://cuwkatowice.bip.gov.pl/wnioski-do-pobrania/wnioski-do-pobrania.html

  Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  04 września 2023r. odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego:

  godz. 9.00 - msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej 

  godz. 10.00 - akademia w sali gimnastycznej

 • Półkolonie letnie

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna
  ul. Kołobrzeska 8
  40-718 Katowice
 • tel. 32 252 67 73
  fax 32 252 67 73
  NIP: 634-23-86-626
  REGON: 000723550

Galeria zdjęć