Nawigacja

  • Happening Myję ręce

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Happening Myję ręce.

    W ramach Światowego Dnia Mycia Rąk w naszej szkole odbył się Happening pt,, Myję ręce".

    Uczniowie całej szkoły z p. Olą i p.Kasią, organizatorkami tej akcji stworzyli wspólnie plakat przypominający wszystkim o myciu rąk. 

    Oprócz tego w tym dniu uczniowie naszej szkoły dostali do przyklejenia na ubranie znaczek z hasłem Myję ręce.

    Chętne dzieci  dostały do uzupełnienia krzyżówki,  rebusy i łamigłówki związane z tematyką happeningu.

    Nauczyciele w tym dniu przypominali wszystkim uczniom o tym jak ważne jest częste i dokładne mycie rąk.

  • ZACZAROWANY MIKROFON

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "ZACZAROWANY MIKROFON".

    24 października br. Kacper Gębski jako najmłodszy finalistaII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU WOKALNEGO DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI wypadł znakomicie. Widowni i Jury podobał się występ naszego Kacpra. Na ten finałowy koncert przyjechał z mamą, młodszym bratem i opiekunem artystycznym- wychowawczynią Bożeną Bartoń-Cieszyńską. Piosenka "Początek", którą śpiewał Kacper jest naprawdę początkiem Jego kariery- jak skomentował jeden z członków Jury.I właśnie dokładnie tak też uważamy, czekając z niecierpliwością na kolejne występy. Kacper został wyróżniony otrzymując piękny dyplom uczestnictwa i nagrody rzeczowe. Przed koncertem Kacper i Pani Bożena Bartoń-Cieszyńska udzielili wywiadu redaktorowi Radia Katowice. To był cudowny dzień, pełen niezapomnianych wrażeń artystycznych i społecznych. Poznaliśmy wiele ciekawych i fantastycznych osób. JESTEŚMY BARDZO DUMNI Z KACPRA :-)

    POSTANOWILIŚMY, ŻE STARTUJEMY W KOLEJNYM FESTIWALU I WALCZYMY O ZŁOTEGO SŁOWIKA :-):-):-) 

  • Starsi czytają młodszym

    26 października w ramach akcji "Starsi czytają młodszym" uczniowie z klasy VII, wraz z Panią Agnieszką i Panią Kasią, czytali młodszym kolegom i koleżankom z klasy II książeczkę Anny Głowińskiej pt. " Kicia Kocia sprząta ". "Kicia Kocia"  to seria książek dla najmłodszych wzbogacona kolorowymi ilustracjami. Uczniowie chętnie słuchali starszych kolegów oraz odpowiadali na pytania dotyczące treści utworu. Celem akcji była promocja czytelnictwa, integrowanie starszych uczniów z młodszymi oraz dawanie im dobrego przykładu. Uczniom z klasy VII serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnego czytania. 

  • Tydzień warzyw i owoców

    W ramach innowacji pedagogicznej "Ekolodzy z Zadola" oraz ogólnopolskiego programu "Na sportowo jest zdrowo" w dniach 19-23 października 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień warzyw i owoców".  "Warzywa i owoce" to nie tylko witaminki, to także ciekawe zajęcia matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze i kulinarne. Dzieci brały udział w pogadance na temat wartości odżywczych produktów spożywczych, a chętni uczniowie pisali wiersze o ulubionych warzywach i owocach. Ale żeby nie skończyło się tylko na rozmowach i twórczości poetyckiej, przeszliśmy do działania. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały, wyciskały i gotowały. Finał cyklu zajęć był bardzo "smaczny" -  uczniowie z apetytem "pałaszowali" własnoręcznie wykonane sałatki, warzywne szaszłyki, galaretki, zupy i zdrowe soki. 

  • Informacja

    W terminie od 26 października do 6 listopada szkoły specjalne w Katowicach pracować będą w trybie stacjonarnym, zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.

  • Wymień puste na pełne

    Uczestniczymy w akcji ekologicznej!  Ekologia się opłaca!

     

    Uwaga!  Uczniowie i Rodzice!

    Zapraszamy do włączenia się Uczniów i Rodziców w akcję ekologiczną
     „Klej szkolny za puste opakowanie”.

     

    Naszym zadaniem jest uzbieranie jak największej ilości pustych tubek po kleju
    AMOS GlueStic w tym AMOS MAGIC.

    Korzyści z udziału w akcji :

     

    •  zyskujemy darmowe kleje dla uczniów szkoły -  po uzbieraniu większej ilości pustych opakowań po zużytym kleju AMOS GlueStick
    • dbamy o środowisko gdyż puste plastikowe opakowania będą powtórnie wykorzystane  (recykling)
    •  kupując produkty AMOS wspieramy program dożywiania dzieci PAJACYK Polskiej Akcji Humanitarnej PAH

     

    Tubki po zużytym kleju należy przynosić do Sali 29.

    Akcja trwa do czerwca czyli przez cały rok szkolny!

    Zapraszamy do udziału!

  • Festiwal Pieśni Tradycyjnej

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal Pieśni Tradycyjnej.

    W sobote 17 października 2020r., nasi uczniowie, wraz z rodzicami, wzięli udział w Koncercie Laureatów Festiwalu Pieśni Tradycyjnej" Jedyn, dwa,trzi, sztyry czy solo, w duecie,w trio czy w kwartecie".

    Było to podsumowanie zmagań wokalnych w konkursie z początków marca bieżącego roku.

    Na śląską nutkę naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kraczla i Jakub Ledwoń.

    Laureatom gratulujemy.!

  • Jesienna innowacja

    Uczniowie naszej szkoły, pod okiem specjalisty, nauczyciela biologii, w ramach zajęć dydaktycznych i innowacji pedagogicznej, poznawali świat przydatny nam i naszemu ogrodowi. Bo... gdy wiosna zawita do naszego ogrodu, rozpocznie się czas sadzenia i użyźniania ziemi. Przydatny będzie wtedy kompost i ziemia kompostowa. Jest ona niezwykle bogata w składniki odżywcze i minerały oraz zapewnia wszystko, czego rośliny potrzebują, aby pięknie się rozwijać. Dlatego jesienią do kompostownika należy wrzucać liście oraz różnego rodzaju odpady kuchenne, takie jak skórki warzyw i owoców czy odpady ogrodowe. Kompost należy przerzucać co dwa miesiące, aby wiosną, tak przygotowanym nawozem można było użyźniać nasz ogród. Dzięki tym działaniom, już niedługo, będziemy mogli podziwiać piękne kwiaty, trawy i krzewy. 

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

  • Działania w ramach innowacji

    Nie straszna nam żadna pogoda. Prace na rabatkach kwiatowych trwają mimo deszczu. 

  • Bierzmowanie uczniów naszej szkoły

    27 września w parafii Matki Bożej Królowej Różańcowej nasi uczniowie dołączyli do grupy młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania. Karolina i Michał godnie rerezentowali naszą szkołę. Karolina w sposób subtelny i piękny, w imieniu wszystkich bierzmowanych, podziękowała ks. biskupowi za wielki dar Ducha Świętego. 

  • Jesienne prace w ogrodzie w ramach innowacji

    Kolejny pracowity tydzień dobiega końca. Wiele jesiennych prac porządkowych na naszych rabatkach szkolnych już za nami. Oczyszczone zostały skrawki ziemi przed wejściem z barwinkiem i pod toaletą chłopców. Uczniowie klas: 7za, 7l, 6-8 zet posadzili przed szkołą, koło parkingu i w ogrodzie sensorycznym piękne wrzosy oraz cebulki hiacyntów i tulipanów. Prace odbywały się pod opieką Pani Doroty, Pani Agnieszki, Pani Bożeny, Pani Kasi i Pana Jarka. Wielką pomocą służył, jak zwykle, Pan Tomasz. Przed nami jeszcze wiele prac, m. in. uporządkowanie skoszonej trawy i gałęzi. Cieszymy się, że na korytarzach szkolnych pojawiły się kosze do selektywnej zbiórki odpadów. Staramy się także pozyskać zbiorniki na deszczówkę. 

  • Prace w ogrodzie w ramach innowacji "Ekolodzy z Zadola"

  • II OGÓLNOSPOLSKI FESTIWAL WOKALNY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

    Jesteśmy dumni z Kacpra! Kacper pod opieką wychowawczyni Bożeny Bartoń-Cieszyńskiej przygotowuje się finałowego występu.

  • Podaruj wiersz - akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta

    22 września 2020r. nasza szkoła przystąpiła o ogólnopolskiej akcji "Podaruj wiersz". Partnerem akcji jest Biblioteka Narodowa, a patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Radio. Akcję wspiera ogólnopolski portal Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Zbigniewa Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił. Ten gest pisarza- gest ofiarowania komuś autografu wiersza - stał się inspiracją dla naszej akcji. Dziękujemy uczniom klas: 5, 6, 7, 8 i 8zet za to, że tak chętnie włączyli się do akcji i podarowali innym (oprócz pięknych wierszy) uśmiech  na twarzy. 

  • Akcja "Kwiaty za elektrograty"

     

    25 września 2020r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Kwiaty za elektrograty”. Uczniowie i nauczyciele z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję przynosząc do szkoły elementy elektryczne i elektroniczne oraz sprzęt AGD, które następnie zostały wymienione w sklepie Castorama na kwiaty doniczkowe. Otrzymaliśmy 128 pięknych wrzosów. Akcja ta miała za zadanie budowanie świadomości ekologicznej wśrod społeczności szkolnej, zachęcanie o dbanie o środowisko. Oprócz kształtowania zachowń proekologicznych celem zbiórki było zmniejszenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko. Jest to już kolejna edycja zbiórki elektrośmieci, w której nasza szkoła wzięła udział. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wyjątkowe zaangażowanie w akcję.

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    W dniu 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym do wyborów stanęło sześciu kandydatów. Największą ilość głosów otrzymał Mateusz Kraczla, który będzie pełnił funkcię Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Mateuszowi pomagać będą: Marek Żyła i Michał Lempa. 

  • Sprzątanie świata

    18 i 21 września, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątanie świata”.

    Celem akcji jest budowanie świadomości proekologicznej kształtowanie nawyków ekologicznych, nauka segregacji śmieci oraz działania na rzecz ochrony środowiska..oraz uświadomienie dzieciom, że Ziemia to nasz wspólny Dom, o który musimy dbać.

    W piątek 18 września odbył się happening tematyczny oraz uczniowie sprzątali wyznaczone sale lekcyjne, uczyli się segregować odpady teoretycznie i w praktycznym działaniu.

    21 września grupa naszych uczniów spotkała się z Leśnikiem w lesie Zadole. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren.

    Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

  • II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL WOKALNY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

    W dniu 19 września 2020r. uczniowie naszej szkoły Mateusz Dąbrowa z klasy 8la oraz Kacper Gębski z klasy 6za wzięli udział w koncercie eliminacyjnym II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon" w Gliwicach. Szkolnym pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Iwona Jankowska, która we współpracy z Panią Bożeną Bartoń-Cieszyńską przygotowywała uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu. Program wydarzenia obejmował godzinne warsztaty dla uczestników z emisji głosu, poczęstunek dla gości, koncert eliminacyjny oraz występy zaproszonych artystów. Z radością informujemy, że do finału dostał się Kacper Gębski.

     

    Zdjęcia zostały dodane do galerii II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL WOKALNY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI.

     

     

  • Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy

         Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008r. stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003r., kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci pt. „The Dot”, w której opowiedziana została historia małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki swojej nauczycielce uwierzyła w siebie i poznała swój talent.

         Książka stała się dla nas inspiracją do działania i celebrowania Dnia Kropki. Uczniowie i nauczyciele organizowali tego dnia wiele aktywności, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować na „kropkowym drzewie”. Już od rana cieszyliśmy się tym wyjątkowym dniem. Odbyła się pogadanka na temat historii książki ”The Dot”, obejrzeliśmy film przedstawiający historię Vashti. Następnie bawiliśmy się przy „kropkowej” piosence, rozwiązywaliśmy „kropkowe zagadki i łamigłówki", wykonywaliśmy „kropkowe prace plastyczne” i ozdabialiśmy teren szkoły kredowymi kropkami. Uśmiechy na naszych twarzach zostały uwiecznione za pomocą „kropkowej fotobudki”.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ten wspaniały i niezapomniany dzień.

    Film- Historia Vashti

    Piosenka o kropkach

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna
    ul. Kołobrzeska 8
    40-718 Katowice
  • tel. 32 252 67 73
    fax 32 252 67 73
    NIP: 634-23-86-626
    REGON: 000723550

Galeria zdjęć