Nawigacja

  • Życzenia Wielkanocne
    24.03.2016

    Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim dużo radości i miłości. 

  • Szkoła na pTAK!

    W środę 23 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty przyrodnicze w związku z przystąpieniem szkoły do  Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej   Bądź na pTAK!  Szkoła na pTAK! to akcja edukacyjna poświęcona Przyrodzie, a w szczególności ptakom Tematem warsztatów były „Ptaki w naszej dzielnicy” i „Co ptaki robią wiosną”, a specjalnym gościem pani Marta Świtała- ornitolog z wykształcenia i z pasji. Pani Marta ptakami interesuje się odkąd pamięta, tego dnia w cudowny sposób zarażała nas swoją pasją..Zdjęcia i głosy ptaków, pióra ptaków, gniazda ptaków..to wszystko mogliśmy zobaczyć, dotknąć, posłuchać i przypomnieć sobie nazwy gatunków ptaków, które występują w najbliższym otoczeniem szkoły. Na zakończenie uczniowie dostali kolorowanki z ptakami i ornitologiczne albumiki. Warsztaty były kolejnym z działań naszej szkoły poświęconym edukacji przyrodniczej.

    Edyta Beśka

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Szkoła na pTAK!.

  • Witamy wiosnę

    22.03.2016r. odbył się w szkole happening pod hasłem WITAMY WIOSNĘ
    Uczniowie zostali wprowadzeni w dobrostan związany z oczekiwaniem  wiosny, przywołane zostały wspomnienia i obrazy  za pomocą muzyki.  Uczniowie  słuchali muzykę klasyczną w rozmaitym wykonaniu instrumentalnym jak również  popularne utwory  należące do kanonu muzyki rozrywkowej.  Teksty utworów wokalnych polskich i anglojęzycznych były rozwieszone  na korytarzach w różnych częściach szkoły. Na pierwszej przerwie odbył się  warsztat rysunkowy do muzyki ilustracyjnej. Muzyka  wprowadzała atmosferę rozbudzającą wyobraźnię, dała możliwości odczuwania wrażeń wschodzącego słońca, jego ciepła, powiewu wiatru i szelestu budzącej się przyrody, deszczyku, deszczu, burzy, dynamiki rozkwitu życia przyrody, barwy przyrody i  spokój błękitnego jasnego nieba. Dzieci słuchając muzyki miały do dyspozycji różne szablony papierów i pastele olejowe do dowolnej aktywności plastycznej. Podczas drugiej przerwy był  przeprowadzony warsztat papieroplastyki z pokazem wiosennej mody. Podczas słuchania muzyki rozrywkowej o wybitnych walorach artystycznych i ilustracyjnych, dzieci z dostępnych materiałów papierniczych w dowolny sposób przygotowywały własne wiosenne, śmieszne nakrycia głowy. Po skończonej pracy odbył się wesoły korowód i mały owocowo - warzywny poczęstunek. Happening  przy pomocy różnych form aktywności i  środków wyrazu urozmaicił uczniom  spędzanie wolnego czasu podczas długich przerw.  

    Organizatorzy:  mgr Bożena Bartoń-Cieszyńska
    mgr Anita Górecka
    mgr Agnieszka Fijałkowska

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Witamy wiosnę.

  • Wiosenne warsztaty arteterapeutyczne

    W pierwszym dniu wiosny uczniowie klas 2/2au i 3/3au odbyli swoje pierwsze wiosenne warsztaty arteterapeutyczne, na których ustalali dominująca barwę wiosny, rozbudzali wyobraźnię poprzez słuchanie ilustracyjnej klasycznej muzyki i za pomocą rozmaitych środków wyrazu oraz przy pomocy różnych narzędzi malarskich zmieniali zimowe koszulki na wiosenne. Te piękne koszulki będą nam towarzyszyć przez wszystkie warsztaty wiosenne :-)

    autorki projektu arteterapeutycznego Cztery pory roku
    mgr Bożena Bartoń-Cieszyńska i mgr Anita Górecka

     

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenne warsztaty arteterapeutyczne.

  • Marcowe koty
    21.03.2016

    W piątek 18 marca nasza szkoła zamruczała po kociemu. Pamiętając o minionym lutowym Dniu Kota obchodziliśmy w naszej szkolne Marcowe Koty. Na korytarzu zaroiło się od kociego piękna, sylwetki kotów na drzwiach zapowiadały co się będzie działo. Uczniowie przygotowali przepiękne prace plastyczne, które wypełniły szkolny korytarz. Na szczególną uwagę zasługują prace klas pani Dominiki Cyzowskiej i Doroty Cerek, które można było przytulić i pogłaskać - uszyte kocie piękności.
    Gośćmi specjalnymi tego dnia były dwie panie z Fundacji Przyjaciele dla zwierząt, pani Oliwia Matyja i pani Aneta Sobala, które pokazywały zdjęcia i opowiadały o pracy w Fundacji, o jej celach, trudnościach i radościach.
    Jeden z naszych uczniów Bożydar Siwoń, pasjonat świata zwierząt, przygotował specjalną prezentację, w której opowiedział nam o życiu i zwyczajach kuzynów naszych domowych mruczków czyli kotach dzikich - rysiu, pumie i żbiku. Następnie pani z przyrody Edyta Beśka opowiedziała o potrzebach domowych kocich podopiecznych, wiedza przydała się, gdy rozpoczął się koci guiz.
    Był nawet piękny, rudy kocurek pani Oli Drozdek – Rico, który ze względu na swoje kocie potrzeby przebywał w sali pani Oli.
    Każde dziecko naszej szkoły w tym dniu dostało koci drobiazg ufundowany przez firmę Tropical – producenta zdrowej karmy dla zwierząt. Za najpiękniejsze prace plastyczne trzy uczennice otrzymały koszulki firmowe, dwie klasy gry dydaktyczne i kocie maskotki a wszyscy pozostali samouciskowe opaski odblaskowe na rękę.
    Był tez Koci Jarmark z przepięknymi pracami pań z fundacji i naszej pani dyrektor Barbary Strzempy. Rękodzieła – biżuteria, torby, wieszaki, deseczki, lampki, z kotkiem w tle zachwyciły i rozeszły się jak świeże bułeczki. Wolne datki przeznaczono na potrzeby kociąt Fundacji.
    Można też było wypożyczyć książki do poczytania o kociej tematyce z osobistej biblioteczki pani z przyrody. Naszym gościom przekazaliśmy zbieraną od tygodnia kocią karmę, dziękujemy pięknie wszystkim darczyńcom i przyjaciołom kotów, którzy tego dnia pomogli
    w przygotowaniu imprezy Marcowe Koty.

    Edyta Beśka

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Marcowe koty.

  • GRUPA WSPARCIA

    GRUPA WSPARCIA

    Dnia 4 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla rodziców.

    Serdecznie zapraszamy!

  • Rekolekcje Wielkopostne
    21.03.2016

    14- 16 marca 2016 roku odbyły się dla naszej szkoły rekolekcje wielkopostne, które w tym roku głosił dla nas Franciszkanin- brat Hieronim. Zostaliśmy przygotowani do tego by godnie i z czystym sercem przywitać Zmartwychwstałego Jezusa. 

  • Koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach muzyczne rozpamiętywanie ostatnich 12 godzin z życia Jezusa Chrystusa

    Koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach muzyczne rozpamiętywanie ostatnich 12 godzin z życia Jezusa Chrystusa

    16 marca 2016r uczestniczyliśmy w Poranku edukacyjnym z cyklu „ Między sacrum, a profanum”. W programie znalazły się Pasja wg. św. Mateusza i wg św. Jana, Johanna S. Bacha oraz Pasja wg św. Marka, skomponowana w 1971r przez Pawła Mykietyna. Orkiestrze towarzyszyli soliści, chór chłopięco- męski Pueri Claromontani  oraz  Zespół Śpiewaków Camerata Silesia. W tematykę koncertu znakomicie wprowadziła uczniów dyrektor  NOSPR p. Joanna Wnuk- Nazarowa. Koncert był wspaniałym przygotowaniem naszych uczniów do przeżywania Świąt Wielkiej Nocy.

     Uczniom towarzyszyły Ewa Kasztelan- Ataman  i  Iwona Kostrzewska

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach muzyczne rozpamiętywanie ostatnich 12 godzin z życia Jezusa Chrystusa.

  • Dialog muzyki z poezją A. Vivaldiego
    10.03.2016

    10 marca 2016r byliśmy w Filharmonii Śląskiej na koncercie „Cztery pory roku” A. Vivaldiego. Poszczególne części były przeplatane wierszami  kompozytora. Pory roku zainspirowały również innych kompozytorów do twórczości . Wysłuchaliśmy utworu„ Lato” Mendelssohna-Bartholda oraz „Jesień- Chryzantemy” Pucciniego. Koncert uświetnił pokaz prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych  w Katowicach.

    Ewa  Kasztelan- Ataman

     

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Dialog muzyki z poezją A. Vivaldiego.

  • Zimowsko2016
    19.02.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zimowsko2016.

  • MALI uczniowie ida do szkoły
    03.03.2016

    Tak jak w poprzednich latach, również i w tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji pomocowej pod patronatem UNICEF. Celem akcji jest:
    - zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie,
    - poznanie trudnej sytuacji bytowej dzieci w Mali,
    - uwrażliwienie na potrzeby rówieśników z dalekich krajów,
    - wyrabianie chęci niesienia im pomocy.

    W czwartek uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „MALI uczniowie idą do szkoły”.
    Podczas imprezy dzieci zapoznały się z tematem dostępu do edukacji na świecie. Poznały trudne warunki życia i sytuację dzieci w afrykańskim państwie Mali. Z prezentacji i filmu dowiedziały się, że nie wszystkie dzieci mogą się swobodnie cieszyć dzieciństwem, bawić się i uczyć. Często zamiast chodzić do szkoły muszą pracować jak dorośli: w polu, gospodarstwie czy kamieniołomach.
    W Mali szkoły jeśli są, nie mają potrzebnych sprzętów i pomocy szkolnych. Klasy są nazbyt liczne, brakuje nauczycieli. Dzieciom również brakuje prawie wszystkiego co potrzebuje uczeń by zdobywać wiedzę.

    Wielką wartość w procesie uczenia się stanowi książka. Dlatego też uczniowie postanowili stworzyć własną książkę pod hasłem „Książka dla Afryki”. Książka wykonana rękami dzieci ma dodatkową funkcję: przyniesie korzyść innym , pomoże dzieciom w Mali cieszyć się edukacją .
    Proces powstawania książki pozwolił uruchomić wszystkim swoją kreatywność i wyobraźnię.
    Był twórczym czasem dla uczniów i ich nauczycieli co pokazują zdjęcia w naszej galerii.

    opiekun akcji: Elżbieta Frąckowiak

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MALI uczniowie ida do szkoły.

  • FERIE ZIMOWE

    FERIE  ZIMOWE
    11.02.2016

    Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.), Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2015/2016. W woj. śląskim odbędą się one w dniach od 15 do 26 lutego. Ferie zimowe to czas odpoczynku dzieci od zajęć dydaktycznych, ale i okres ustawowego urlopu wypoczynkowego nauczycieli. W czasie ferii zimowych czynny będzie, w godz. 7.00 - 15.00, sekretariat szkoły.

  • SZKOŁA W ETERZE czyli w radio o wspólnej inicjatywie - zimowisku maltańskim

    SZKOŁA  W  ETERZE czyli w radio o wspólnej inicjatywie - zimowisku maltańskim
    11.02.2016

    Mamy się czym pochwalić .10 lutego br. o godz. 11.15 katowickie Radio eM wyemitowało rozmowę z przedstawicielką patrona szkoły Fundacji Zakonu Polskich Kawalerów Maltańskich, Panią Iloną Świerad oraz dyrektorem szkoły, Panią Barbarą Strzempa o wspólnej, cyklicznej, inicjatywie szkoły i Zakonu - zimowisku maltańskim w Zakrzowie. Zamysł zimowiska zrodził się podczas spotkania partnerskiego oraz wymiany doświadczeń na temat wdrażania w funkcjonowanie społeczne osób niepełnosprawnych, a także ich zaangażowania i codziennych starań wkładanych (pod okiem rodziców i specjalistów) w doskonalenie umiejętności i kształtowanie nawyków.

  • PÓŁKOLONIE W SZKOLE (akcja "Zima w mieście 2016")

    PÓŁKOLONIE  W  SZKOLE (akcja "Zima w mieście 2016")

    Wzorem lat ubiegłych, tak i w tym roku, w pierwszym tygodniu ferii zimowych, w szkole organizowane są półkolonie zimowe. Informacje o planowanych półkoloniach przekazano rodzicom na zebraniu Rady Rodziców jeszcze we wrześniu. Głównym celem tych półkolonii jest zapewnienie opieki oraz aktywne i  przyjemne spędzenie czasu  przede wszystkim tym dzieciom, których rodzice pracują, a one nie wyjeżdżają na wypoczynek poza teren Śląska. Zajęcia odbywać się będą na terenie szkoły, w godzinach 9.00 - 15.00. W programie przewidziane są także m. in.wyjścia do kina, teatru i na basen. Półkolonie zostały zgłoszone Śląskiemu Kuratorowi Oświaty - nr zgłoszenia SLA/50/20160107. Kierownik półkolonii: mgr Barbara Gregorkiewicz.

  • BAL KARNAWAŁOWY
    27.01.2016

    Karnawał od wieków jest czasem wszelkiego rodzaju zabaw, widowisk, maszkar, uczt, "wesołości i pustoty". W naszej szkole jak co roku nie mogło się bez Balu karnawałowego obyć. Wszyscy - uczniowie duzi i mali - dobrze się bawili, a wnikliwi obserwatorzy wybrali najlepiej przebraną uczennicę i ucznia. Możecie obejrzeć ich fotografie w galerii.
    Dziekujemy bardzo serdecznie naszemu Panu Disco - Michałowi Kabiczke, za muzyczkę pod nóżkę i wprowadzenie świetnej atmosfery zabawy.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Karnawałowy.

  • Wycieczka do Parku Świętego Mikołaja

    Dnia 15.01.2016 najmłodsze dzieci z naszej szkoły wyruszyły do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze. Wędrując bajkową ścieżką zwiedziliśmy piernikową chatkę Baby Jagi, domek 7 Krasnoludków i Królewny Śnieżki, wnętrze pałacu Śpiącej Królewny i wiele innych ciekawych miejsc. Podczas wędrówki można odwiedzić bohaterów z kilkunastu bajek. Po zwiedzaniu parku udaliśmy się do kina 360 3D w którym dzieci nie są tylko biernym widzem, ale stają się żywym uczestnikiem świata prezentowanego w filmie. Ekrany otaczały nas z wszystkich stron. W ramach seansu zobaczyliśmy "BEE MUSICAL czyli pszczółki rozrabiają".

    Nie brakło także śmiałków do przejażdżki Diabelskim Młynem i Mini Pociągiem. Obejrzeliśmy  na żywo pokaz magicznych sztuczek, w wykonaniu profesjonalnego magika. Po tych atrakcjach dzieci udały się do gospody. Najedzeni i w dobrych humorach ruszyliśmy do domku Św. Mikołaja. Na miejscu przywitał nas Aniołek, który pomagał rozdawać prezenty naszym uczniom. Ostatnim etapem naszej wycieczki był udział w Korowodzie Św. Mikołaja. Dzieci spotkały bohaterów ze swoich ulubionych bajek np. Papę Smefra czy Królika Bugsa. Była to niezapomniana wycieczka, która dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Parku Świętego Mikołaja.

  • KOLĘDOWANIE
    05.01.2016

    "Hej kolęda, kolęda! Hej, kolędy to czas..." Kolędowanie wpisane jest w tradycje świąteczną Polski. W dawnych czasach grupy kolędników chodziły do gospodarstw i domostw z życzeniami pomyslności w Nowym Roku. Istotą kolędowania była wymiana darów. W zamian za życzenia, które były wróżba urodzaju i pomyslności kolędnicy obdarowywani byli przysmakami. Zatem i w naszej szkole nie mogło zabraknąć kolędowych tradycji. Uczniowie zaprzyjaźnionego VII Liceum Ogólnokształcącego przyszli do nas z kolędą, a my, na widowni, gościlismy oprócz naszych uczniów przedszkolaków z sąsiednich, zaprzyjaźnionych przedszkoli.

  • JASEŁKA
    27.12.2015

    Staropolski zwrot "jasło" oznacza "żłób", a tradycja widowisk o Bożym Narodzeniu wywodzi się z czasów średniowiecza. I w naszej szkole nie mogło zabraknąć takiego widowiska. Uczniowie z róznych klas, z wielkim zaangażowaniem, pod opieką nauczycieli przygotowywali się do występu. By w przededniu ferii świątecznych przy wtórze wspólnych kolęd i życzeniach zaprezentować bożonarodzeniowe misterium. 

  • GRUPA WSPARCIA

    GRUPA WSPARCIA

    Dnia 18 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla rodziców.

    Serdecznie zapraszamy!

  • Poranek edukacyjny z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

    Ostatnie wydarzenie kulturalne w bieżącym roku kalendarzowym już za nami. 16 grudnia 2015r uczestniczyliśmy w koncercie z cyklu „ Między sacrum i profanum”. Sala koncertowa była wypełniona po brzegi. Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Aleksandra Humala wykonała utwory wielu wybitnych kompozytorów. Solistką była Karina Kamizela, grająca na flecie. Wszystkie kompozycje były przyjęte gromkimi brawami, ale uczniom szczególnie podobał się koncert fletowy e-moll Saverio Mercadante.

    Uczniom towarzyszyły Iwona Kostrzewska i Ewa Kasztelan- Ataman.

    Zdjęcia zostały dodane do galerii Poranek edukacyjny z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach..

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna
    ul. Kołobrzeska 8
    40-718 Katowice
  • tel. 32 252 67 73
    fax 32 252 67 73
    NIP: 634-23-86-626
    REGON: 000723550

Galeria zdjęć