ŚPP "Parasol"

KOŁO TURYSTYCZNO -FOTOGRAFICZNE

Opiekun koła: D. Duczmalewska- Bernaś - wycieczki raz w miesiącu.

Uczniowie poznają zakątki i walory krajoznawczo-turystyczne naszego regionu, poprawiają sprawność fizyczną i stan zdrowia w kontakcie z przyrodą, zaspakajają potrzeby poznawcze. Zajęcia są formą upowszechniania czynnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz rozwijania zachowań społecznych i patriotycznych.

Uczniowie koła turystycznego  w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 brali udział w dwóch wycieczkach.
Pierwsza z nich odbyła się w dniu 26.10. 2013r do
Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Uczniowie podziwiali i oglądali ciekawe  egzotyczne zwierzęta i ptaki. Na koniec wycieczki jechali kolejką gondolową nad Parkiem Chorzowskim. Wycieczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a dzieciaki wróciły  z niej bardzo zadowolone. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy jechali kolejką linową - brawo za odwagę.

Druga wycieczka miała miejsce do Pszczyny i odbyła się w dniu 23.11. 2013 roku. Uczniowie zwiedzali kompleks pałacowo- zamkowy książąt pszczyńskich, zbrojownię pałacową, oraz Zagrodę Żubrów. Na koniec wycieczki uczniowie mieli niespodziankę w postaci zaproszenia na pizzę do pizzerni Target w Pszczynie. W tym dniu wszystkim dzieciom dopisywały apetyty i humor, a wycieczkę podsumowali jako bardzo udaną.

Opiekun koła: B. Gregorkiewicz

Uczniowie poznają obsługę sprzętu fotograficznego, rozwijają wrażliwość na piękno otoczenia, poczucie estetyki, smaku artystycznego. Są wdrażani do dokumentowania różnych zdarzeń, imprez szkolnych. Wykonują fotografie o różnej tematyce.

Opiekun koła: D. Duczmalewska- Bernaś