II Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej 2014

"Jestem, pamiętam, czuwam..."

Dnia 28.10.2014r. w naszej parafii na Zadolu odbył się I Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej Szkół i Oddziałów Specjalnych. Celem festiwalu było pielęgnowanie i promowanie kultu Matki Bożej poprzez popularyzację pieśni i piosenek Maryjnych. Organizatorami Festiwalu był Zespół Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach we współpracy z Parafią pw. Matki Bożej Różańcowej. Patronat nad Festiwalem objął Arcybiskup Wiktor Skworc.

W tym dniu przybyły do naszego kościoła dzieci z jedenatu szkół w tym jedno przedszkole, by śpiewem oddać cześć Matce Bożej. Kościół na Zadolu gościł wielu parafian oraz zaproszonych gości. Dzieci pełne radości, przepełnione do Maryi dały świadectwo swojej wiary poprzez pieśni płynące prosto z serc. My dorośli, obecni w kościele, doświadczyliśmy wielu wzruszeń i przykładu ufności do Maryi okazanej przez dzieci.

Bardzo dziękujemy nauczycielom ze wszystkich szkół za opiekę i przybycie wraz ze swoimi podopiecznymi.

Dziękujemy również braciom franciszkanom z Panewnik, którzy wraz z nami, uczestnicząc we wspólnym śpiewie, modlili się do Boga i Jego Matki.

Każda ze szkół odebrała nagrody oraz została uhonorowana figurką Matki Bożej, która przypominać będzie, że nadejdzie kolejny dzień, w którym spotkamy się, by wspólnie oddać cześć Matce Boga i ludzi. Mamy nadzieję, że w 2015 roku będziemy gospodarzami... Festiwalu Wojewódzkiego.

Katechetka: Bożena Łusiak