I Okręgowy i Międzyszkolny Konkurs Świetlicowy 2014

Miejski konkurs świetlicowy „W czasie deszczu dzieci się nudzą?- gry i zabawy dzieci z różnych krajów Europy”

W naszym konkursie udział wzięło  pięć ZSS z Katowic , Siemianowic i Mikołowa. Gości i publiczność powitała pani dyrektor Barbara Strzępa. W jury zasiadły:

-p.  I. Gruczyńska- nauczyciel plastyki

-p. I.Długosz – pedagog szkolny

-p. A.Pyt – nauczyciel świetlicy –gość

-p. A. Zawadzka – nauczyciel świetlicy - gość

Jury oceniło 5 przywiezionych przez uczestników gier własnego pomysłu i wykonanych przez uczniów w świetlicach szkolnych. Przyznano punkty – cukierki. Wygrała gra z ZSS z Siemianowic „podróż po Europie”. Drużyny wymieniły się swoimi grami na pamiątkę.

Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację dotyczącą gier sprzed lat, gier śląskich i zabaw dzieci z krajów europejskich. Rozwiązywali test wyboru dotyczący popularnych gier towarzyskich, łowili ryby, muszle i ośmiornice na wędkę z magnesem, przypinali ogon osiołkowi z tarczą, zwijali żaby z chustek oraz brali udział w konkurencji sprawnościowej z piłeczkami i papierowymi talerzykami. Po podliczeniu punktów okazało się, że wygrała Nasza szkoła!

I miejsce ZSS Nr 12 Katowice - 40pkt.

II miejsce ZSS Nr 9 Katowice - 38 pkt.

III miejsce ZSS Nr 2 Mikołów - 35 pkt.

IV miejsce ZSS Nr 8 Katowice - 34 pkt.

V miejsce ZSS Nr  Siemianowice - 30 pkt.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gry stolikowe dla świetlic oraz gry karciane UNO DUAL i słodycze dla zawodników.

Ukoronowaniem imprezy był wielki tort w kształcie szachownicy, którym zostały poczęstowane wszystkie dzieci biorące udział w konkursie, goście i organizatorzy. Tort upiekła mama naszej uczennicy, był pyszny! zdjęcia z konkursu zostały zamieszczone w albumie fotograficznym.

Organizatorzy:

Aleksandra Gierlotka